Neohodnoceno

Růžová voda

V květnu je údolí Kella M'gouna v jižním Maroku pokryto tisíci růží, je čas sběru. Křehká a dužnatá růže představuje absolutní ženskost. Tato 100% čistá růžová voda vaši pleť zjemní, rozjasní a dodá jí energii. Díky rozprašovači se snadno aplikuje a vy okamžitě pocítíte její intenzivní osvěžující sílu a omamnou, ale jemnou vůni. Používala ji i samotná Kleopatra, tak proč se neinspirovat jejím příkladem?!

Další nezbytnost z naší "královské řady", která by vám neměla chybět.

Podrobný popis níže.

Skladem
Kód: 320
249 Kč
Kategorie: Přírodní kosmetika
Hmotnost: 0.2 kg

Co je to růžová voda?

Jedná se o tzv. hydrolát, což znamená, že se získává destilací čerstvých květů růží. Vodní pára, která prochází rostlinami, pomáhá rozkládat rostlinné buňky a uvolňovat aktivní složky květu. Takto se získají dvě vzácné kapaliny: éterický olej z růže a její květová voda, které se musí vzájemně oddělit a přefiltrovat. K výrobě jednoho litru je třeba okolo 400 květů čerstvých růží. Růžová voda je známá už od starověku a používala ji i samotná Kleopatra, tak proč se neinspirovat jejím příkladem?!

Jak ji používat?

Perfektně se hodí pro všechny typy pleti a dokonce i u té nejcitlivější je možné ji používat denně. Hodí se k odlíčení, tonizaci nebo k očištění pleti od vodního kamene, který na našem obličeji zanechává kohoutková voda. Také je možné trochu přidat do vašeho denního krému, aby se zvýšila jeho účinnost nebo do jílové masky, které dodá příjemnou vůni a současně zabrání jejímu vysychání. Ale je možné ji používat i "jen tak" k osvěžení, jako parfém. Anebo dokonce v kuchyni a ozvláštnit si tak oblíbený dezert či zkusit nějaký nový exotický recept.

Proč ji mít? Jaké jsou její přínosy?

Růžová květová voda je známá svou svěžestí, schopností čistit, zklidňovat a posilovat bariéru pokožky. Rozjasňuje pokožku a je silnou devízou proti stárnutí pleti. Je  bohatá na vitamín A a C, jejichž molekuly jemně obnovují kožní buňky a udržují podpůrnou tkáň kolagen.

Kromě kosmetických přínosů, se může používat i při některých onemocněních. V tomto případě je vhodné situaci prodiskutovat s lékařem či lékarníkem. Růžová voda má hypnotické, analgetické, antiepileptické, projímací, antidiabetické, antimikrobiální, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Může pomoci při podrážděni nebo zarudnutí kůže, při bolesti v krku  i dalších infekcích nebo při žaludečních problémech. Její vůně uklidňuje, uvolňuje úzkost a depresi a pomáhá s usínáním.

 Jak nakupovat?

  • 120 ml v plastové lahvičce s rozprašovačem, původ: Maroko, složení: 100% čistá růžová voda
  • 250 ml ve skleněné lahvičce se šroubovacím uzávěrem, původ: Jordánsko, složení: destilovaná voda 99%, růžová vůně 1% (přírodní růžová vůně, propylene glycol E1520)

 

Zpět do obchodu